O Bełchatowie słów kilka

Bełchatów to miasto powiatowe, które zostało położone w województwie łódzkim. Jego bliska odległość od Łodzi wynosi pięćdziesiąt kilometrów, z kolei od Warszawy sto pięćdziesiąt. Bełchatów stanowi bardzo ważny dla województwa łódzkiego ośrodek komunikacyjny.

Dobry psychiatra Warszawa
http://evimed.com.pl/psychiatra/
Zespół lekarzy specjalistów, dla których
liczy się medycyna oparta na faktach.

Bełchatów stanowi jedno z 312 miast należących do Związku Miast Polskich. Dobry psychiatra Warszawa. W latach 1975 – 1998 miasto administracyjnie należało do województwa piotrkowskiego.

Praktycznie do wieku XVIII Bełchatów był tak naprawdę całkiem niewielką miejscowością w pobliżu średniowiecznego miasta Grocholice, która obecnie stanowi dzielnicę Bełchatowa. Zaczął się rozwijać w połowie wieku XVIII, ponieważ otrzymał prawa miejskie. Z kolei od początku dziewiętnastego wieku był ośrodkiem przemysłu tkackiego, jednakże liczba jego ludności nie przekroczyła nawet kilku tysięcy osób. Gwałtowny rozwój miasta nastąpił po roku 1975, ponieważ wówczas podjęto decyzję o tym, aby zbudować Zespół Górniczo – Energetyczny „Bełchatów” razem z osiedlami mieszkalnymi, linią kolejową, jak i innymi usługami.

Warto również wspomnieć, iż siedemnastego października 2014 roku miasto liczyło 59 025 mieszkańców i tym samym stanowiło piąte pod względem ludności miasto całego województwa łódzkiego.

Bełchatów jest miastem, które posiada szeroką ofertę, jeśli chodzi o turystykę. Warto wspomnieć, iż dziesięć kilometrów na południe od centrum Bełchatowa, niedaleko sztucznego zbiornika wodnego, powstały aż dwa ośrodki sportowo – rekreacyjne. Popularne są w szczególności w okresie letnim. Mamy tutaj na myśli Ośrodek „Słik” oraz Ośrodek „Wawrzkowizna”. Oba ośrodki posiadają prywatną bazę noclegową, a w tym hotele, kwatery oraz domki, jak i cały szereg innych atrakcji (rowery wodny, stadnina koni, kajaki, żaglówki, boiska sportowe, kąpielisko, plażę, rowery go – cart, pływalnię, saunę, korty tenisowe i wiele innych. W okresie wakacyjnym bardzo często organizuje się koncerty, w których biorą udział gwiazdy estrady polskiej.

Jeśli chodzi o eventy, to Bełchatów jest miastem, w którym co chwilę organizuje się ciekawe rzeczy. Koncerty, wydarzenia artystyczne oraz możliwość zwiedzania chociażby zabytków. Zdarzenia są zawsze zaplanowane wcześniej i tak naprawdę każdy ma okazję, aby się na nie załapać.
W Bełchatowie jest bardzo rozwinięta kultura alternatywna. Ośrodek, który działa najprężniej nosi nazwę: Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej „Zgrzyt”. W jego skład wchodzą także Załoga Rowerowa „Zgrzyt” Bełchatów.

Reasumując, Bełchatów jest miastem, które jak najbardziej warto odwiedzić. Liczne wydarzenia oraz zabytki to coś, co przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Parki, zajęcia pozalekcyjne, obiekty rekreacyjne, liczne miejsca, w których mogą się bawić najmłodsi oraz pozostałe atrakcje, z których z kolei mogą odwiedzać dorośli (chociażby liczne kluby seniora, w których można ze spokojem spędzać czas) – czynią Bełchatów wyjątkowym. Piękne położenie oraz liczne miejsca godne uwagi sprawiają, iż miasto to staje się miejsce jak najbardziej wartym tego, aby je zwiedzić.

Podobne wpisy