Dynamiczny rozwój miasta

Przez ostatnie lata władze miasta Bełchatów bardzo zadbały o to, aby miasto dynamicznie się rozwijało. Mieszkańcy bardzo czekali na to, żeby stało się one przyjazne ludziom, jak i środowisku. Aktualnie jest wiele możliwości na spędzanie czasu w pięknych miejscach.

GDP certyfikat
http://gqcert.com/certyfikat/dpd/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Dobra Praktyka Dystrybucyjna – certyfikaty DPD (GDP).

Dzieci można bez problemu wysłać do szkół oraz przedszkoli, które są wyposażone oraz bardzo zmodernizowane (GDP certyfikat), dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

Poprzez uwzględnienie struktury demograficznej mieszkańców, jak i ich aspiracje, prezydent wykorzystuje zdobyte środki na modernizację oraz inwestycje. Każde osiedle zostało wzbogacone w nowe obiekty, drogi oraz liczne pięknie i niezwykle zadbane miejsca. Odbyła się budowa, jak i remonty placów zabaw oraz zagospodarowanie kolejnych terenów zielonych oraz nasadzenia.

Po przez ostatnie lata Bełchatów stał się tak zwanym „zielonym” miastem. Władze włożyło całkiem sporo inwestycji, dzięki którym miasto stało się ekologiczne.

Jakie są największe tak zwane „zielone” inwestycje, które zostały podjęte w ostatnich latach?

  • zagospodarowano tereny nad rzeką Rakówką oraz jej dopływami,
  • kolejnym podjętym krokiem była rewitalizacja centrum Bełchatowa wraz z budową nowoczesnego placu zabaw, miejscem, gdzie mogą grać osoby uwielbiające szachy oraz całym mnóstwem nasadzeń zarówno na Placu Narutowicza oraz w okolicy ronda Wybickiego. W wielu miejscach pojawiła się cała masa różnych krzewów. Do tego celu wykorzystano prawie czterysta sadzonek trzemieliny oraz po ponad dwieście sadzonek irgi oraz tawuły japońskiej, jak i pięciornik i berbersy. Dekorację stanowią nie tylko kwiatostany, które zaczęły się pojawiać od września, lecz również liście posadzonych krzewów. Postarano się o to, żeby dobrać rośliny w taki sposób, żeby idealnie się ze sobą komponowały oraz dobrze się prezentowały w miejscach,         które są nasłonecznione.
  • Dokonano zagospodarowania części osiedla Dolnośląskiego – powstały boiska o różnych nawierzchniach, miejsca postojowe, place zabaw, elementy małej architektury, alejki spacerowe, a wszystko to dokładnie otoczone zielenią.
  • Na osiedlu Przytorze wybudowano cały kompleks sportowo – rekreacyjny wraz z boiskiem wielofunkcyjnym do minipiłki nożnej, ręcznej, koszykówki oraz siatkówki z nawierzchnią poliuretanową. Można znaleźć również korty tenisowe, boisko do street ball’a, boisko do siatkówki plażowej, dwoma torami do gry w petanquę oraz miejsca do ćwiczeń siłowych. Kompleks jest monitorowany, także mamy gwarancję bezpieczeństwa.
  • Budowa boisk,
  • budowa czterech zabawowych kompleksów dla dzieci zarówno tych młodszych, jak i starszych,
  • w trakcie realizacji pozostaje tak zwany Środowiskowy Eko – Raj. Powstaje on przy Środowiskowym Domu Samopomocy na osiedlu Binków. Miasto zaczęło tworzyć w tym miejscu piękny oraz równocześnie przydatny ogród. Nasadzono tam wiele różnej roślinności , a plac może być wygospodarowany do gier zespołowych.

Bełchatów stał się miejscem, które jest przyjazne dla środowiska oraz przede wszystkim – dla ludzi. Wiele miejsc, w których można spędzić czas są gwarancją tego, iż w mieście nie można się nudzić.

Podobne wpisy