Sport w Bełchatowie

Sport, jak każdy zdaje sobie z tego sprawę, to samo zdrowie. Każda osoba, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, powinna dbać o swoją aktywność fizyczną. Obecnie wiele miast sprawuje nadzór nad tym, żeby mieszkańcy byli zadowoleni pod względem rekreacyjnym.

Porady psychologiczne
https://bezproblemowo.com/
Psychoterapia i porady psychologiczne przez Skype.
Psychiatra internetowy bez wychodzenia z domu.

Bełchatów zadbał o to w szczególności. Władze miasta starają się zachęcić mieszkańców do tego, żeby zwiększyć ich aktywność fizyczną. Właśnie z tego powodu w mieście powstało wiele stref aktywności sportowo – rekreacyjnej.

Jeśli zatem zależy Wam na tym, żeby odwiedzić Bełchatów i spędzić czas aktywnie, to postaramy się Wam przytoczyć miejsca, które są jak najbardziej godne odwiedzenia. Spędzą tam dobrze czas zarówno dorośli, jak i dzieci.

Siłownie na powietrzu, czyli miejsce dla miłośników kulturystyki, ale nie tylko. Wiele przyrządów do treningów oraz co ważne – nowoczesne sprzęty, które ułatwiają ćwiczenia. Siłownie tego typu w mieście można znaleźć w:

● os. Budowlanych ( w skład wyposażenie wchodzą tutaj następujące przyrządy: motyl, sztanga w leżeniu, steper, twister oraz wiosła),
● os. Przytorze (teren przy bloku numer jeden. Z kolei w tym miejscu możemy znaleźć przyrządy do ćwiczeń klatki piersiowej, motyl, twister, ławkę uniwersalną, drążek uniwersalny, przyrządy do ćwiczeń brzucha).

Kolejną atrakcją, jaką można znaleźć w Bełchatowie, to skate park. Miejsce idealne dla młodzieży, która chce pielęgnować swoje hobby lub dla gapiów, którzy chcą podziwiać poczynania młodocianych. Skate Park znajduje się na osiedlu Przytorze i jest wyposażony w rynną pipę, funbox, urządzenia do ślizgów, rurę do ślizgów oraz barierki ochronne.

Teren, który znajduje się pomiędzy osiedlem Okrzei a osiedlem Słonecznym (nazywany tak zwaną ZOSIA, czyli Zagospodarowanie Osiedlowych Stref Integracji i Aktywności) – idealne miejsce, gdzie fantastycznie bawić się mogą osoby, które preferują różną aktywność fizyczną. Możemy tam znaleźć naprawdę liczne wyposażenia, takie jak na przykład: boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą, piaszczyste boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki ze sztuczną nawierzchnią, stoły do tenisa ziemnego, jak i bardzo popularną ścieżkę zdrowia, gdzie znaleźć można z kolei urządzenia do ćwiczeń i plac zabaw dla najmłodszych.

Na osiedlu Przytorze znaleźć można także piaszczyste boisko do siatkówki plażowej, boisko do streetballa, kort tenisowy, tory do gry w bule, plac zabaw oraz siłownię. Cały teraz podlega monitoringowi, także gwarancją tutaj jest bezpieczeństwo.
W końcu dochodzimy do osiedla Dolnośląskiego, gdzie podobnie jak wyżej – znaleźć można liczne boiska do gry w różnych dziedzinach sportowych.

Reasumując, Bełchatów to miejscowość, w której tak naprawdę każde większe osiedle jest w posiadaniu miejsc, w których można aktywnie spędzać czas. Znajdzie tam zajęcie każda osoba, również w nieco mroźniejszych porach roku. Idealne miejsca na spędzanie czasu z rodzinami czy przyjaciółmi, a do tego gwarancja sportu na świeżym powietrzu, co przyczynia się do lepszego samopoczucia oraz oczywiście poprawy sylwetki.

Podobne wpisy